BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Magazin 16:39 7 Haziran 2013

Sanatçılar Gezi Parkı’na yürüdü

Taksim Gezi Parkı olaylarına destek vermek isteyen kalabalık grup dün akşam Galatasaray Lisesi önünde toplandı. Aralarında sanatçılar, sinemacılar, aydınlar ve tiyatrocuların bulunduğu kalabalık gruba ünlü müzisyenler Şevval Sam, Keremcem, Mehmet Erdem ve oyuncular Sarp Levendoğlu, Begüm Bingören, Menderes Samancılar başta olmak üzere çok sayıda vatandaş destek verdi.

Galatasaray Lisesi önünden Gezi Parkına doğru yürüyen grup, ellerinde "Sinemama Dokunma", "Parkıma Dokunma", "Sanatıma Dokunma" yazılı dövizler taşıdı.

Zaman Zaman "Hükümet İstifa", Faşizme karşı omuz omuza", ve "Her yer Taksim her yer direniş" şeklinde sloganlar atan grup, basını da eleştirerek "Satılmış medya istemiyoruz" diyerek bdğırdı. İstiklal Caddesi üzerinde oturma eylemi yapan kalabalık, "Çav Bella" şarkısını söyledi.

Daha önce planladıkları konser etkinliklerini hayatını kaybeden eylemciler adına iptal ettiklerini açıklayan grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Şevval Sam ise kalabalığın önünde yürüyerek eyleme düdüklü destek verdi. SOZCU / Evren ABDULLAHOĞLU

Gösterilere destek veren şarkıcı Keremcem, film setinden geldiğini belirterek, "Doğaya duyarlı, çevreye duyarlı bir vatandaş olarak destek için buradayım" diye konuştu.

Son Dakika Haberleri