BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 19:30 20 Kasım 2013

National Geographic ‘den 10 müthiş eser

Doğunun bu özel baykuşları çam ağaçlarındaki ağaçkakan yuvalarını ele geçirmeye bayılırlar.Fotoğrafı çeken Graham McGeorge'a göre onları görebilmek için keskin bir göze sahip olmak gerekir ki Graham'ın sadece bu kareyi alabilmek için ormanda bikaç hafta geçirdiğini de ayrıca belirtelim.

Güney Georgia Adası'nda sörf yapmak isteyen bir penguen? Fotograf sanatçısı Max Seigal kullanmış olduğu teknik bizi istemsizce gülümseten bu soruya yöneltiyor.

Dolomiti incisi: Carezza Gölü

Latemar dağının eteklerinde eşsiz ve görkemli ağaçların bekçiliği yaptığı Cerezza gölü insana tarifi olmayan bir güzellik sunuyor.Fotoğrafı çeken Antonio Chiumenti ise suya attığı bir taşla o eşsiz güzelliği ölümsüzleştiriyor.

Fotoğraf Finlandiya'dan.Yüksek ağaçların çevrelediği ormanda bu yavru ayılar için birden çok tehlike söz konusu.Fakat kendilerince geliştirdikleri tek yöntem ağaca olabildiğince hızlı tırmanabilmek.Fotoğraf sanatçısı Graham Erik Mandre onları en tatlı halleriyle ölümsüzleştirmiş.Sizce de öyle değil mi?

İnsanı duygulandıran bir fotoğraf...Beklenilen süreden tam 28 hafta önce doğan bir bebeğin kalp ameliyatından bu tablo.Savaşçı kimliği ve uzattığı eliyle aslında hayatın ne kadar da önemli olduğunu anlatmak istiyor gibi. Westley şimdi 4,5 aylık ve sağlığı da gayet yerinde.Erin Wallis bakış açısıyla ''o an'' tekrardan sizlerle.

Çankırı tuz mağarası.Tarihi 5000 yıl öncesine dayanan bu mağara Anadolu topraklarının ne kadar da gizemli tarihinin olduğuna bir örnek,bir kanıt. Bu alan Türkiye'nin en büyük kaya tuzu rezervine sahiptir.Toplam uzunluğu ise 25 kilometreyi buluyor.Yerin yaklaşık 400 metre altında olan bu rezerv fotoğraf sanatçısı Melih Sular'ın eşsiz yorumuyla karşınızda.

Yer Japonya,Fukushima.Sabahın ilk treni... Sisler içinde başlayan gün eşsiz bir tablo ve mimariyle birleşiyor.Teruo Araya ise ''o an''ı kollayan isim...

Fotoğrafa dikkatle bakın! Çünkü bu fotoğraf Japonya'nın en garip üç festivalinden biri olarak kabul edilen Saidaiji Eyo festivaline ait. 500 yıllık bu gelenekte amaç bloklardaki ahşap sopayı kapıp ''yılın en mutlu adamı'' olmak.9000 kadar erkeğin mutlu olma çabası fotoğraf sanatçısı Yosuke Kashiwakura'nın sanatıyla birleşince bu fotoğraf ortaya çıkmış.

Portland'ta bulunan Punch Bowl şelaleri için kamera arkasında olan fotoğraf sanatçısı Gavin Hardcastle.En kısa zamanda en iyi ışık huzmesini yakalamaya çalıştığını söyleyen Gavin iyi bir iş çıkarmışa benziyor!

Fotoğraf İngiltere'den.Scott Bechtel kendisine doğru ''ben burdayım'' süzülüşü yapan kuşu öylesine fotoğraflamış ki o an'ı yaşamamak elde değil.Dikkatli baktığımızda hayran olunası bir güzellik olduğu su götürmez bir gerçek.

National Geographic, her yıl düzenlediği fotoğraf yarışmasının tüm adaylarının tanıtımını yapmadan önce Internet'te bazı şanslı sitelere fotoğraflara erişim şansı verdi.

İşte o fotoğraflar...

Son Dakika Haberleri