BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 07:05 22 Mart 2013

Hayvanlar tarafından büyütüldüler

Bir çok efsane hatta Türkler’in ve İtalyanlar’ın yaratılış mitlerinde yer alır hayvanlar tarafından büyütülen çocuklar. Tarzan’ı hepimiz biliyoruz hatta Kemal Sunal’ın da bir filmine konu olmuştur. Gerçek hayatta ise maalasef bunlar bu kadar eğlenceli değil. İşte size şanssız doğmuş 10 çocuk.

Wild Peter - İlk görenler kendisini Çıplak, kahverengimsi tenli, siyah kıllı garip bir yaratık olarak tasvir etmişti. Hannover’de 12 yaşında bulunan bu çocuk İngiltere’ye Kral George’a götürüldü ve bilim adamları tarafından incelendi. Peter ve Kral George’dan başka kelime söylemeyi başaramayan Peter yine de 60 yıl kadar toplum içinde yaşadı ve çiğ et harici meyve ve sebze yemeyi öğrendi.

Vanya Yudin - Annesi tarafından 2 odalı bir evde onlarca kuşla beraber kapalı tutulan ve annesi tarafından asla konuşmayan bir çocuk. İlk bulunduğunda kanat çırpmaya çalışmaktan ve ellerini hareket ettirmekten başka bir şey yapamayan çocuk alındığı tedavi sonucunda bazı insani davranışları yapmaya başlamış.

Traian Caldarar - Romanya’nın köpek çocuğu. Aile içi şiddet sonucu annesinin evden ayrılmasından sonra 3 yaşında ya sokağa atılan ya da bir şekilde evden kaçan bu çocuk bulunduğunda yanında beslenmek için yediği ölü bir köpek duruyordu. Şu anda dedesinin yanında bakım altına alınan çocuk okula gidiyor ve bol bol yemek yiyor.

Rochom Pn’gieng - Orman yakınlarında yemek yiyen bir kişi yemek paketinin çalındığını fark eder ve aramaya başlar. Yemeğini çalan 18 yıl önce kaybolan Rochom’dur. Polise haber verdiklerinde garip bir tesadüf olarak gelen polis kızın babası çıkar. Babası kızı sırtındaki bir yara izinden tanımıştır. Sonraki yaşamı boyunca sık sık tekrar ormana kaçar, kıyafet giymeyi ve yürümeyi reddeder. Konuşabildiği 3 kelime sadece anne, baba ve yemektir.

Oxana Malaya - 1983 yılında Ukrayna’da dünyaya gelen normal bir çocuk olan Oxana, 3 yaşından 8 yaşına kadar köpekler tarafından büyütüldü. Bütün köpek davranışlarını sergileyen Oksana şu anda tedaviye cevap vermiş durumda. Hala bir klinikte yaşayan ve koyunlara çobanlık eden Oksana konuşabiliyor ama insanlarla iletişim konusunda problemleri var. Tercihinin her zaman köpeklerle birlikte olmak olduğunu söylüyor.

Kamala and Amala - Biri 8 diğeri 1.5 yaşında olan iki kızın hikayesi. 1920′lerde Bengal köylülerinin ruhlardan korkması sonucu olayı araştırmaya karar veren papaz bu iki kızı beraber yaşadıkları kurtlar avlanmak için mağaradan çıktıktan sonra yakalarlar. Rehabilitasyondan pek anlamamasına rağmen kızlara yardım etmeye çalışan papazın çabaları pek sonuç vermez, küçük olan kısa zamanda hastalıktan, büyük olan ise konuşmayı ve ayağa kalkmayı öğrendikten kısa bir süre sonra karaciğer yetmezliğinden ölür.

John Ssebunya - 91 yılında Uganda’lı köylü Milly Sebba yakacak için odun toplama işini abartarak ormanın içine girer. Burada bir maymun topluluğuyla beraber bir çocuğu görür yardım için koştuğunda çocuğun hızlı bir şekilde ağaca tırmandığını gören Sebba, yardım çağırır. Çocuk yakalanıp köye götürüldüğünde, dizlerinin üstünde yürümekten neredeyse bembeyaz olduğu, tırnaklarının uzun ve kıvrımlı dişlerinin ise keskin olduğu görülür. Köylülerden biri bunun 88 yılında 2 yaşındayken babasının annesini öldürdükten sonra kayıplara karıştığı John Ssebunya olduğunu söyler. Kurtarıldığından bu yana konuşmayı okumayı ve yazmayı öğrendi hatta şu an bir koroda şarkı söylemekte.

Dina Sanichar - Bilinen ilk hayvanlar tarafından yetiştirilmiş çocuklardan. Avcılar tarafından 1867′de yakalanmış. Avcılar bir grup kurdun bir mağaraya giriş yaptığını arkalarından da 4 ayağı üzerinde koşan bir insanı görürler. Avcılar kurtları öldürür Dina’yı medeniyete getirirler. O zamanlar fazla tedavi şansı olmadığından Dina asla konuşmayı öğrenememiş ama uzun uğraşlar sonucunda pişmiş yemek yemey başarabilmiş.

Bursalı Ayı Kız - 1937 yılında bir grup avcı bir dişi ayıyı öldürür. Bu sırada garip bir yaratık avcılara saldırır. Yaratığı etkisiz hale getirdiklerinde bunun bir kız çocuğu olduğunu anlarlar. 16 yıl önce kaybolan bu kız çocuğu akıl hastanesinden çıkamamıştır. Kaynak: www.listemiste.com

Bello - 96 yılında Nijerya ormanlarında yaklaşık 2 yaşlarında bulunan bu çocuk hem zeka hem de fiziksel olarak özürlüydü. Muhtemelen ormana atılmasının sebebi de buydu çünkü Nijerya’lı Fulari kabilesinde görünen özürlü doğan çocukları atma adeti yaygındı. Atıldığında tabii ki hayatta kalma şansı yoktu ama bir şekilde şempanzeler alıp kendisini büyüttü. 2002 yılında bulunduğu açıklandı. O sırada bir çocuk esirgeme kurumunda olan Bello geceleri atlayıp zıplamak, diğer çocuklara taş atmak gibi huyları vardı. Bir çok şempanze davranışını geliştiren Bello, 6 sene sonra çok daha iyi durumdayken bilinmeyen bir sebepten dolayı öldü.

Son Dakika Haberleri